Puchar Polski w piłkę ręczną. Brodniczanie za burtą

  • 05.02.2020, 20:49
Puchar Polski w piłkę ręczną. Brodniczanie za burtą

Przez trzy dni w Brodnicy królował młodzieżowy szczypiorniak. MKS Brodnica zorganizował zawody 1/16 Pucharu Polski w Piłkę Ręczną Juniorów Młodszych. Walka o dwa miejsca premiowane awansem była bardzo zacięta.

O awans wałczyły cztery mocne drużyny – Energa Wybrzeże Gdańsk III, Orlen Wisła Płock, MKS CKS-SMS Szczecin oraz gospodarze turnieju MKS Brodnica. W miniony piątek MKS Brodnica doznał dotkliwej porażki w meczu z Energą Wybrzeżem Gdańsk 13:40 (6:12). Na boisku goście z Gdańska dominowali w każdym elemencie i nie dali większych szans brodniczanom. W drugim meczu Wisła Orlen Płock pokonała zespół MKS CKS-SMS Szczecin 34:26 (18:11). 

MKS Brodnica: Żmudziński (1), Szczawiński (2), Sucharzewski (2), Skowroński, Pesta (1), Płoski (5), Kruszewski, Karpiński, Ciesielski, Gerka, Łasiński (1), Stachowiak (1).

W sobotnie przedpołudnie w hali „Księżniczka” podopieczni Jana Orzecha zmierzyli się z drużyną ze Szczecina. Goście szybko uzyskali kilkubramkową przewagę i kontrolowali przebieg gry. Brodniczanie mimo ambitnej walki na boisku nie zdołali osiągnąć korzystnego rezultatu. MKS Brodnica MKS CKS-SMS Szczecin 27:38 (11:20). W drugim meczu tego dnia na parkiecie Energa Wybrzeże Gdańsk zmierzyła się z zespołem Orlenu Wisły Płock. Po zaciętym i stojącym na dobrym poziomie meczu to goście z Płocka mogli cieszyć się ze zdobycia punktów. Gdańsk – Płock 23:29 (14:13).

MKS Brodnica: Żmudziński (3), Szczawiński (1), Sucharzewski (2), Skowroński (1), Pesta (6), Płoski (7), Kruszewski, Karpiński, Ciesielski, Gerka, Łasiński (1), Stachowiak (6)

W niedzielę szczypiorniści przenieśli się do hali CKZiU przy ul. Karbowskiej. W pierwszym meczu zawodnicy ze Szczecina zmierzyli się z zespołem z Gdańska. W tym starciu lepszą drużyną okazała się ekipa z Gdańska. MKS CKS-SMS Szczecin – Energa Wybrzeże Gdańsk 23:34 (12:21). Później na parkiecie szczypiorniści MKS Brodnica walczyli z ekipą z Płocka. W tym spotkaniu oba zespoły pokazały szybką i emocjonującą grę. Sytuacje na boisku zmieniały się jak w kalejdoskopie. Pierwsze minuty gry nie nastrajały optymistycznie. To goście z Płocka zdobywali bramki po szybkich kontratakach, ale brodniczanie nie odpuszczali i ostatecznie na przerwę zespoły schodziły przy stanie 16:16. Druga odsłona meczu to bramka za bramkę i po regulaminowym czasie gry remis 29:29. W karnych okazało się, że podopieczni Jana Orzecha zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 3:2. 

MKS Brodnica: Żmudziński (5), Szczawiński (2), Sucharzewski (3), Pesta (3), Płoski (13), Kruszewski, Karpiński, Ciesielski, Gerka (1), Łasiński, Stachowiak (2)

Do 1/8 PP awansował zespół Orlen Wisła Płock i Energa Wybrzeże Gdańsk. 

Tekst i fot. Marek Ewertowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe