Szukamy Brodnicy! Jest!

  • 19.01.2020, 20:35
Szukamy Brodnicy! Jest!

Na oficjalnej gali w auli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie podano wyniki XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Emocji nie brakowało, mądrych i pięknych słów także nie. Brodnickie szkoły też znaleźliśmy.

Kategorię liceów wygrało  Uniwersyteckie LO w Toruniu, dalej w klasyfikacji są duże miasta, ale np. na 40. I LO Swarzędz z oddziałem dwujęzycznym,  na 51 pozycji Społeczne LO Żary, na 88 Katolickie LO im. Cypriana Norwida w Garwolinie, na 152. II Prywatne LO Kętrzyn. Zanim dojdziemy do Brodnicy po drodze takie miasta z liceami jak  Iłża, Wołów, Puńsk, Wieluń, Rumia, Olkusz, Włoszczowa, Kwidzyn, Kęty, Sienno,  na 274 miejscu Chełmno, jest też  Płońsk, Zawiercie, Skawina, na 412 Rypin, Aleksandrów Kujawski  na 471, Mława na 492, Sierpc na 510, Iława na 572. Jest też  Brodnica na 648 miejscu sklasyfikowano I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej, na 755 III LO w Brodnicy.  W rankingu było 1000 liceów.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół.

Klasyfikację techników wygrało Technikum Mechatroniczne Warszawa, na 6 miejscu Technikum Elektroniczne nr 7 Bydgoszcz, 30. Technikum Leśne Tuchola, 34. Szkoła Techniczna Chełmno, 304. Technikum w Rypinie, 314. Technikum w Golubiu-Dobrzyniu, 332. Technikum w Lubawie, 452. Technikum Jabłonowo Pomorskie. Sklasyfikowano 502 szkoły techniczne.

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. 

Oprac. (bd)

fot. pixabay

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe