Wywieś flagę dla Brodnicy

  • 14.01.2020, 21:24
Wywieś flagę dla Brodnicy

Burmistrz Brodnicy przygotował dla mieszkańców 200 flag, które będzie można odebrać w portierni Magistratu 16 i 17 stycznia od godz. 9.00 z okazji powrotu miasta do Macierzy.

Dla historii flagi naszego miasta rok 2020 jest wyjątkowy, ponieważ 18 stycznia  obchodzimy 100-lecie powrotu naszej Małej Ojczyzny do Macierzy. Okolicznościowe uroczystości odbywać się będą przez cały rok, ale 17 i 18 stycznia w szczególny sposób będziemy świętować tę ważną dla naszego miasta rocznicę. Prosimy o wywieszanie w oknach swoich domów flagi miejskiej bądź państwowej. Niech Brodnica odświętnie przybrana przywita swoją rocznicę.

Przypomnijmy: Flaga Brodnicy w barwach nawiązuje do herbu miasta i do barw narodowych. Dodany niebieski pas symbolizuje Drwęcę, rzekę przepływającą przez miasto. Flaga ma kształt prostokąta mocowanego do masztu krótszym bokiem. Proporcja boku krótszego (szerokości) do boku dłuższego (długości) wynosi 5:8. Płat flagi podzielony jest na cztery barwne pasy w układzie poziomym. Górna część biała, następnie wąska niebieska i wąska biała (oba pasy 1/20 szerokości), dolna część czerwona. W kantonie płata umieszczony herb Brodnicy.

Wzór flagi Brodnicy został pozytywnie zaopiniowany przez polskie Towarzystwo Weksylologiczne 15 marca 1998 r.

Opr.(v)


 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe