Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 14:14
Reklama

Stypendystów już znamy!

Stypendystów już znamy!

Znamy listę 1746 uczniów, którzy otrzymają stypendia w ramach trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”,  „Humaniści na start” oraz "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza". Wysokość wsparcia dla najlepszych to nawet 500 złotych miesięcznie.

- Dobra edukacja to klucz do dobrej przyszłości. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni bardzo wiele, by związane z kształceniem wydatki nie obciążały nadmiernie budżetów rodzin, zwłaszcza tych mniej zamożnych. Zależy nam, by uzdolnieni młodzi ludzie mieli warunki ku temu, by w pełni wykorzystać swój potencjał – podkreśla marszałek Piotr Całbecki

Marszałkowskie programy stypendialne adresowane są do uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów ścisłych, uczniów szkół zawodowych oraz humanistów. To już czwarta edycja programu. W ciągu trzech pierwszych z pomocy skorzystało ponad cztery tysiące młodych ludzi. Marszałkowskie wsparcie skierowane jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, liceów, techników i szkół branżowych z województwa kujawsko-pomorskiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki oraz przedsiębiorczości.

W roku szkolnym 2019/2010 wsparcie trafi do 744 młodych ludzi. Wśród nich jest 185 uczniów szkół podstawowych i 559 szkół ponadpodstawowych. Otrzymają oni stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysięcy złotych, czyli 500 złotych miesięcznie (wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę).

Najliczniej reprezentowane szkoły to Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy i IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu. Wśród placówek, które mają ponad 10 stypendystów są szkoły z Inowrocławia (II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej) oraz Włocławka (I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej). 

Nas interesują brodniczanie, uczniowie powiatu brodnickiego. 
Lista stypendystów – szkoły podstawowe: Wiktoria Brzozowska - Szkoła Podstawowa nr  w Brodnicy
Lista stypendystów – licea ogólnokształcące: Hubert Sikorski, Sandra Wiśniewska – LO nr 1 w Brodnicy,  Wiktoria Bielawa, Kamil Dobies, Hubert Malinowski, Kacper Naumann, Otylia Wójcik – LO nr 3 w Brodnicy.
Lista stypendystów – technika: Iwona Błażejewska, Klaudia Bojar, Adam Cieszyński,  Natalia Dobucka, Martyna Frahs, Bartłomiej Frącek, Monika Gęborys,  Magdalena Kinga, Natalia Krajnik,  Damian Kreński, Patryk Król, Monika Kruszkowska, Bartosz Leśniewski, Karolina Lewandowska,  Mateusz Makowski, Paulina Marczak, Ewelina Namjildoraj, Jakub Orłowski, Szymon Ostrowski, Daniel Pniewski, Agnieszka Podolska, Artur Rezmer, Joanna Sikorska, Kacper Sikorski,  Dominik Skowroński, Dominik Stawski,  Monika Szefler,  Józef Szmagaj, Adam Tęgowski,  Sławomir Tomella,  Jakub Trendowicz,  Krzysztof Wasilewski,  Filip Wiśniewski, Patryk Wroński – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy.
Lista stypendystów – szkoły branżowe: Patrycja Wieczyńska, Kacper Wiśniewski – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy.

Wszystkie marszałkowskie programy stypendialne finansowane są w oparciu o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu samorządu województwa. Marszałkowskie projekty edukacyjne w liczbach:

•         1746 uczniów otrzyma stypendia w roku szkolnym 2019/2020 w ramach trzech marszałkowskich programów stypendialnych;

•         500 złotych – to maksymalna miesięczna kwota wsparcia, która trafi na konta stypendysty;

•         10 miesięcy – to okres za który zostaną wypłacone stypendia;

•         uczniowie otrzymają do 5 tysięcy rocznie.
(bd)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LupusTreść komentarza: Narazie zabawa. Oglądaliśmy rzuty. Grzmi tylko oszczepniczka małolatka U-14. Za rok prawda o potędze wyjdzie albo nie. Kto wejdzie na bieżnię, ten jest lekkoatletą, a ten kto z nimi jest na bieżni jest trener z nazwy. Data dodania komentarza: 16.05.2023, 20:44Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Sukcesy brodnickich biegaczyAutor komentarza: KuracjuszkaTreść komentarza: Ale NUMER opisał super Redaktor Bogumił! A tak naprawdę - to z czekaniem do sanatorium - to też numer i to w kolejce długiej! A tyle dajemy na NFZ, by zdrowym być i marzyć, by mieć wciąż te dzieścia lat.. kuracjuszka, ale jeszcze bez numeru.....Data dodania komentarza: 11.05.2023, 20:13Źródło komentarza: Sanatoryjny numer 4457Autor komentarza: joko Treść komentarza: Niech się wasz trener nie chwali . Słyszałem ze dawniej jemu wszystkie plany przysyłał i był na obozach jakiś trener z Iławy. Dlatego w mukli miał nawet mistrzów Polski na 400m i w sztafetach. Teraz leci na jego planach, ale wyników medalowych to oni od 6 lat nie mają, bo z tego trenera zrezygnował. Mukla ma nawet dobry do LA stadion a lepiej żeby miała dobrego trenera do medali. Chyba że wpadnie mu jakiś zawodnik co był już mistrzem Polski, to może zrobi z niego mistrza województwa. Data dodania komentarza: 09.04.2023, 09:00Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: lolek Treść komentarza: Mierne ta wyniki latem mieliścieData dodania komentarza: 08.04.2023, 20:30Źródło komentarza: Lekkoatletyka. Pot i ciężka pracaAutor komentarza: WiKTreść komentarza: Życzę powodzenia i zachwyconych gości. Oczywiście ciekawa jestem jak kaczka się udała?Data dodania komentarza: 07.04.2023, 23:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kasząAutor komentarza: CzesiaTreść komentarza: Super Wiesiu! Takie danie po nowemu zrobię na te Święta, bo do tej pory głównym dodatkiem był ogrom jabłek... Dzięki za przepis.. Dam znać, jak smakowała gościom... pozdrawiam już z apetytem! CzesiaData dodania komentarza: 07.04.2023, 17:17Źródło komentarza: Kaczka faszerowana kaszą
Reklama
Reklama