Orkiestra w Brodnicy już gra!

  • 09.01.2020, 07:45
Orkiestra w Brodnicy już gra!

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w najbliższą niedzielę, jednak już od kilku dni odbywają się imprezy towarzyszące, a puszki fundacji rozstawione są w instytucjach i firmach w całym mieście. 

Przypominamy, że podczas 27 finału udało się zebrać rekordową sumę  175 938 717,56 zł! Sama Brodnica dołożyła do tej kwoty 126 714,59 zł. Ile uda się uzbierać tym razem - na razie trudno powiedzieć, ale już od kilku dni puszki w mieście zapełniają się. A to dopiero początek. 

W tym roku największa Orkiestra na świecie gra "dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". W Brodnicy już w zeszłą sobotę   miał miejsce  Orkiestrowy Spływ Kajakowy,  Wielki Turniej WOŚP w hali OSiR oraz  RapOrkiestra i koncert Rozes w BDK. W niedzielę na wośpową Planszosferę zaprosił PUB Atmofsera, a od wtorku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece trwa Orkiestrowy Kiermasz Książek.

Dziś o godz. 18.00 w CKZiU ul. Karbowska odbędą się zajęcia fitness z Fitness Brodnica Studio Impact, a na basenie ZS nr 1 - Aqua Fitness ze Studiem Impact o godz.19.00. Jutro  o godz. 20.30 PUB Atmosfera zaprasza na Potańcówkę w klimacie '70'80'90'00.

Za to w sobotę w godz. 10.00 – 15.00 w muzeum będzie można uszyć wielorazowe woreczki na warzywa i owoce, a o godz. 17.00 rozpocznie się Wieczór WOŚP w Osiedlowym Ośrodku Kultury przy ul. Wyspiańskiego 10a, którego głównym punktem będzie licytacja. W programie także występy dzieci, kawiarenka, kawa, herbata i coś słodkiego za datek do puszki. Gościem specjalnym będzie bałwanek Olaf z Krainy Lodu, z którym będzie można zrobić sobie zdjęcie za symboliczną wrzutkę do puszki. Wśród fantów jakie będzie można wylicytować na sobotniej imprezie na osiedlu będą m.in. czteromodułowe miejsce reklamowe na trzeciej stronie w tygodniku Super Brodnicy, nocleg w apartamencie w Toruniu, karnet do Mini Disco, vouchery od firm, zabawki oraz książki. 

W niedzielę, czyli w dniu finału o godz. 10.00 rozpocznie się 5 bieg Policz się z cukrzycą  nad Niskim Brodnem. Od tej godziny będzie można bezpłatnie zbadać też słuch w Foneticon Protetyka Słuchu Dominika Brozowska przy ul. Przedzamcze 2 oraz o godz. 10.00 w BDK zacznie się Orkiestrowy Pchli Targ. O godz.11.30 na parkingu przy BDK – MotoOrkiestra, czyli pokazy audio grupy Team CBR oraz moto: Pit Bike i Stowarzyszenia BroBikers. A o godz. 15.00 – główna licytacja! Transmisja na żywo w Telewizji Kablowej Eltronik oraz online prosto z Brodnickiego Domu Kultury. O godz. 20.00 koło Pałacu Anny Wazówny - Światełko do Nieba - tradycyjny pokaz sztucznych ogni przygotowany przez firmę Avis! 

Więcej informacji o WOŚP w mieście na oficjalnym fanpage'u brodnickiego Sztabu: www.facebook.com/wosp.brodnica

Tekst i fot. (ever)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe