Policjantka w szkole

  • 08.10.2019, 12:27
Policjantka w szkole

W ramach akcji „Świeć Przykładem” policjantka z brodnickiej komendy odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej w Szabdzie. Wszystko to, aby przypomnieć dzieciom o bezpieczeństwie na drodze i noszeniu elementów odblaskowych.

Policjantka mł. asp. Sylwia Aleksandrowicz w ramach akcji ”Świeć Przykładem”  spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Szabdzie. Celem spotkania było przypomnienie zasad dot. bezpiecznego poruszania się po drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych. Dzieci poza wysłuchaniem prelekcji miały okazję poznać zawód policjanta.

Najważniejszym elementem zajęć było wskazanie właściwych postaw i zachowań na drodze oraz przypomnienie konsekwencji jakie mogą wyniknąć z nieprzestrzegania przepisów ruchu. Policjantka podczas spotkania  mówiła dlaczego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jaki wpływ mają ona na bezpieczeństwo pieszego uczestnika ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali elementy odblaskowe, które znacznie przyczynią się do ich widoczności na drodze.

Opr. (v)
Fot. nadesłane

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe