Rozwija i uczy

  • 06.10.2019, 09:25
Rozwija i uczy

15 października drużyna ILO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej wystartuje w towarzyskim turnieju szachowym pomiędzy szkołami. W turnieju udział swój zapowiedziały drużyny z Panamy, Anglii, Hiszpanii, Grecji i Polski. 

Zawody będą rozgrywany za pomocą serwera do gry w szachy i będą trwały przez cały rok szkolny do czerwca 2020. Drużyna składa się z trzech zawodników wraz z opiekunem. Zawody będą doskonałym sprawdzianem umiejętności pozyskanych na zajęciach szachowych w ramach szkolnego koła. W trakcie trwania turnieju zawodnicy będą mogli się komunikować jedynie w języku angielskim, co stanowi kolejny atut tego turnieju, jakim jest doskonalenie umiejętności językowych. 

Zawodnicy szkolnego koła szachowego z I LO są wielokrotnymi złotymi medalistami mistrzostw powiatu. Indywidualnie również startują z powodzeniem w turniejach regionalnych.
 
Drużyna ILO, jako jedyna szkoła powiatu oraz województwa, będzie ambasadorem Brodnicy w tych rozgrywkach. W poprzedniej edycji drużyna filomatów z ul. Lidzbarskiej zdobyła brązowy medal. 
 
 

Opr. (v)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe