Festiwal piosenki angielskiej. Brodnica POP Festiwal

  • 03.10.2019, 09:15
Festiwal piosenki angielskiej. Brodnica POP Festiwal

Zorganizowany po raz pierwszy w naszym mieście Festiwal Piosenki Angielskiej „Brodnica POP Festiwal” odbił się szerokim echem wśród młodych wokalistów, którzy zjechali do Brodnicy z całej Polski. Warto wspomnieć dlaczego.

Zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza otwarte warsztaty wokalne, towarzyszące wydarzeniu, które w Brodnickim Domu Kultury poprowadziła Natalia Lubrano - doświadczona wokalistka, szerszej publiczności znana z udziału w V edycji programu „The Voice Of Poland” 2014 (grupa Tomsona i Barona) i X edycji „Must Be The Music”, w którym wystąpiła wraz z zespołem „THE LIONS” i wywalczyła 3 miejsce w finałowej klasyfikacji.

Natalia Lubrano ma na koncie także niezliczone ilości koncertów w Polsce i zagranicą, co dało jej wyjątkowe doświadczenie, jakiego próżno szukać w pracy studyjnej. Podczas dwóch, kilkugodzinnych bloków przybliżyła uczestnikom najważniejsze zagadnienia wokalnej sztuki estradowej, chętnie dzieląc się swoją wiedzą. Artystka pokazywała jak pracować nad własnym rzemiosłem i uzyskać indywidualne brzmienie. Uczestnicy warsztatów zgłębiali podstawy śpiewu, oddechu, budowy aparatu głosowego i rezonatorów, a także pracowali nad indywidualną interpretacją kreatywną w utworach. Zajęcia obejmowały także pracę nad techniką wokalną: emisją głosu, dykcją, prawidłowym oddechem, interpretacją tekstu oraz pracę nad ruchem scenicznym. Praca na warsztatach była intensywna, dynamiczna, z dużym naciskiem na odkrywanie w uczestnikach swojego unikatowego brzmienia, wyrobienie swobody w używaniu własnego głosu i osiągnięcie prawidłowej emisji.

I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Angielskiej „Brodnica POP Festiwal” został dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Brodnicy oraz ZAiKS.

Opr. (v)
Fot. Nadesłane

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe