Bezinteresowna pomoc w twórczym rozwoju

  • 05.10.2019, 09:53
Bezinteresowna pomoc w twórczym rozwoju

Ogniwo

Miłośnicy malarstwa i sympatycy Muzeum miniony weekend rozpoczęli wernisażem prac dwojga wyjątkowych brodniczan:  malarza impresjonisty, Bolesława Tomasza  Danielewskiego oraz studentki V roku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Agnieszki Staak. 

Organizowane w brodnickim muzeum wystawy wśród brodniczan i zapraszanych gości od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tym razem frekwencja zaskoczyła chyba wszystkich. Obie sale wystawowe na pierwszym piętrze w Muzeum Brama, z trudem mieściły chętnych do spotkania z pracami bohaterów niedawnego wernisażu.

Być częścią łańcucha

- Tytuł wystawy "Ogniwo" został wybrany nieprzypadkowo - mówił podczas otwarcia, Bolesław Tomasz Danielewski. Najważniejszą rzeczą dla niego jest bycie ogniwem, częścią łańcucha ludzi. Ludzi nieprzypadkowych. Ludzi, których łączy  bezinteresowne pomaganie  sobie wzajemnie w twórczym rozwoju, łączącym biegunowo różne pokolenia artystów.

Do grona osób, od których artysta w przeszłości otrzymał takie wsparcie, zaliczył m.in. nauczycielkę z Liceum Ogólnokształcącego Lidię Lewalską, którą uhonorował pięknym bukietem jesiennych kwiatów, a także państwa Sakrajdów z Chełmży. Szczególne podziękowania Bolesław Danielewski skierował  do wybitnego pedagoga i artysty, profesora Waldemara Woźniaka, od którego otrzymał ogromne wsparcie na początku swojej zawodowej drogi. 

Przeżyj to sam

Namawiam do odwiedzenia wystawy, gdzie wśród prezentowanych prac znajdziecie Państwo nie tylko  obrazy inspirowane pięknem przyrody Pojezierza Brodnickiego. ale także poznacie nowe wątki twórczości artysty, jak abstrakcje, żagle, czy portrety. Można będzie również zaopatrzyć się w Katalog wydany przez Muzeum z okazji otwarcia wystawy. Katalog  z opisem przygotowanym przez siostrę artysty, Hannę Danielewską, poświęcony jest w całości pracom Bolesława Tomasza Danielewskiego.

Rozmowa z Agnieszką Staak, artystką, której obrazy także wystawiano na wernisażu, wkrótce.


Tekst i fot. Wiesława Kusztal

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe