Zwiedzanie Ziemi Olsztyńskiej

  • 13.08.2018, 09:47
Zwiedzanie Ziemi Olsztyńskiej

W tegorocznym otwartym konkursie ofert na wspieranie zadania w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Od Nowa" otrzymało dotację z budżetu Gminy Brodnica na realizację proponowanego zadania publicznego.

Członkinie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Od Nowa" odwiedziły piękną Ziemię Olsztyńską. Poznały skansen w Olsztynku - Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny,  zabytki budownictwa ludowego z okolic, piękne chałupy, zabudowania wiejskie z karczmą, olejarnią, stajnią, wiejską szkołą, kapliczką i kościołem.

Duże wrażenie zrobiły na turystkach ogródki z kwiatami i ziołami. W Olsztynie najważniejszy był Zamek Krzyżacki i Rynek odbudowany po zniszczeniach wojennych. Spacer uliczkami Starego Miasta z przemiłym przewodnikiem, mimo dużego upału, pozostanie na zawsze w ich wspomnieniach. Po pysznym obiedzie panie obejrzały film "Pozycja obowiązkowa" z gwiazdorską obsadą. Wyjazd był dotowany z budżetu Urzędu Gminy Brodnica. Podziękowania należą się panu Wójtowi oraz władzom Gminy Brodnicy za przekazaną dotację do wyjazdu członkiń stowarzyszenia.

Tekst i fot. Halina Czajkowska
Stowarzyszenie "Od Nowa"

 

_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe