Przezorny ubezpieczony. Spokojne wakacje

  • 31.07.2018, 13:45
Przezorny ubezpieczony. Spokojne wakacje

Wydaje się, że to  nie tak dawno odliczaliśmy dni do  wakacji i do urlopu,  i nie mogliśmy doczekać się wymarzonego odpoczynku. Niestety czas szybko upływa i tegoroczne wakacje minęły już półmetek.

Wakacyjno-urlopowe wyjazdy wielu ma już za sobą. Nie dla wszystkich ta letnia pora była szczęśliwa.

Wyjątkowo upalne lato sprzyjało i w dalszym ciągu sprzyja wyjazdom za miasto, do lasu, nad morze, czy w góry. Nie brakuje  też  zwolenników wykorzystania  letniej pory na wypoczynek na wsi. Wśród letników jest spora grupa osób, która  porzuciła swoje miejskie mieszkania,  wyjeżdżając do rodziny na wieś, aby pomóc przy żniwach, czy innych polowych pracach.

Wakacyjnemu wypoczynkowi z reguły towarzyszy odprężenie, które sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zapominamy także, że w wakacje, gdy opuszczamy nasze miejsce zamieszkania, przytrafiają się różne przykre niespodzianki. Zdarza się, że sąsiad, który mieszka nad nami zapomniał zakręcić wodę i zalewa nasz dobytek. Nam także zdarza się zostawić włączone żelazko, albo odkręcony kran, otwarte okno, drzwi balkonowe. I nieszczęście gotowe. W porze urlopów opustoszałe mieszkania często stają się też łatwym łupem dla złodziei.

Jak zminimalizować następstwa przykrych zdarzeń mówi Małgorzata Wiórkowska, szefowa Centrum Polis w Brodnicy przy ul. Strzeleckiej 14.

- W Centrum Polis skupiamy oferty kilkunastu  towarzystw ubezpieczeniowych. Działamy bardzo sprawnie, bez zbędnej zwłoki. Zajmujemy się ubezpieczeniami różnych sfer życia. Prowadzimy ubezpieczenia  m.in. komunikacyjne, majątkowe, na życie, grupowe, rolne, podróży i dla firm. Niektóre ubezpieczenia są obowiązkowe, np. OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Większość ubezpieczeń jest jednak dobrowolna i może być dostosowana do  oczekiwań osoby ubezpieczającej się. Przemyślany zakup polisy pomoże zapewnić finansową swobodę działania w razie zdarzenia, które pozbawi nas  auta, dachu nad głową, czy gotówki, lub w sytuacji, gdy  to nasze działania spowodowały szkody u innych osób. Ciężar konsekwencji takich  zdarzeń przenosi się na ubezpieczyciela.

Powyższe przykłady pokazują, że ubezpieczenia są ważne i mogą pomóc w rozwiązaniu nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Tekst i fot. Wiesława Kusztal

 

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe